NEHU 			Logo

List of selected candidates for the Special Summer School in Basic Sciences & Technology:

 

No.

Name

Institution

State

1

Dr. Aicydalyne Snaitang

St. Anthony's College, Shillong

Meghalaya

2

Dr. Alakesh Phukan

J. N. College, Pasighat

Arunachal Pradesh

3

Dr. Ankur Gogoi

Jagannath Barooah College, Jorhat

Asam

4

Dr. Baphilinia Janes Mylliemngap

St. Anthony's College, Shillong

Meghalaya

5

Dr. Basistha Kalita

Kaliabor College, Kuwaritol

Assam

6

Dr. Debashis Sarmah

Biswanath College, Biswanath Chariali

Assam

7

Dr. Hemen Ch. Medhi

St. Edmund's College, Shillong

Meghalaya

8

Dr. L. Robindro Singh

North-Eastern Hill University, Shillong

Meghalaya

9

Dr. Lipi Goswami

Girijananda Chowdhury Institute of Management & Technology, Guwahati

Assam

10

Dr. Pranjit Kumar Bhuyan

Kaliabor College, Kuwaritol

Assam

11

Dr. Rajkumar Sunil Singh

North-Eastern Hill University, Shillong

Meghalaya

12

Dr. Sudip Paul

North-Eastern Hill University, Shillong

Meghalaya

13

Dr. Sudipta Choudhury

North-Eastern Hill University, Shillong

Meghalaya

14

Dr. Takhellambam Sanjoy Singh

Assam University, Silchar

Assam

15

Dr. Yashmin Choudhury

Assam University, Silchar

Assam

16

Dr. Yater Tato

Indira Gandhi Government College, Tezu

Arunachal Pradesh

17

Mr. Baboi

Phek Government College, Phek

Nagaland

18

Mr. Chandan Das

Duliajan College, Duliajan

Assam

19

Mr. Chiranjeev Bezbaruah

Kaliabor College, Kuwaritol

Assam

20

Mr. Don Manik Syiem

Shillong College, Shillong

Meghalaya

21

Mr. Jagat Chandra Gogoi

Mariani College, Mariani

Assam

22

Mr. Keneizoulhou Kesiezie

Kohima Science College, Jotsoma

Nagaland

23

Mr. Kishore Kanti Chakraborty

St. Edmund's College, Shillong

Meghalaya

24

Mr. Mafizul Haque

Kaliabor College, Kuwaritol

Assam

25

Mr. Nukshimoa

Fazl Ali College, Mokokchung

Nagaland

26

Mr. Parag Dahal

Kaliabor College, Kuwaritol

Assam

27

Mr. Rokovikho Hesielie

Kohima Science College, Jotsoma

Nagaland

28

Mr. Satish Kumar Das

Rajiv Gandhi University, Doimukh

Arunachal Pradesh

29

Mr. Solo Lorin

Phek Government College, Phek

Nagaland

30

Mr. Talinungsang

Kohima Science College, Jotsoma

Nagaland

31

Ms. Aldonna M. Susngi

St. Anthony's College, Shillong

Meghalaya

32

Ms. Bandana Gogoi

D. N. College, Itanagar

Arunachal Pradesh

33

Ms. Clara Ermine Sawian

St. Anthony's College, Shillong

Meghalaya

34

Ms. H. Esther Gangte

Churachandpur College, Churachandpur

Manipur

35

Ms. Linu John

St. Anthony's College, Shillong

Meghalaya

36

Ms. Pallwabee Duarah

J. B. College, Jorhat

Assam

37

Ms. Polynia Varni Kharbuli

St. Anthony's College, Shillong

Meghalaya

38

Ms. Sona Lyndem

St. Anthony's College, Shillong

Meghalaya

39

Ms. Venolu Kezo

Kohima Science College, Jotsoma

Nagaland

40

Ms. Vineinu Rhetso

Kohima Science College, Jotsoma

Nagaland

 

Selection letters have been sent by e-mail as well as by post; please read the selection letter carefully and follow its instructions.