NEHU 			Logo

List of selected candidates for the 44th Orientation Programme:

 

From Catchment Area:

No.

Name

Institution

State

1

Dr. Rosa Mystica Mawlong

St. Edmund's College, Shillong

Meghalaya

2

Dr. Yubaraj Sharma

Don Bosco College, Tura

Meghalaya

3

Mr. Aveek Lyngdoh

St. Anthony's College, Shillong

Meghalaya

4

Mr. Mankhrawbor Dunai

Synod College, Shillong

Meghalaya

5

Mr. Navin Chettri

St. Edmund's College, Shillong

Meghalaya

6

Mr. Nipanka Bora

North-Eastern Hill University, Shillong

Meghalaya

7

Mr. Phyrnaiborsing Nongrem

Mawsynram Border Area College, Mawsynram

Meghalaya

8

Mr. Playingstar Dkhar

Nongstoin College, Nongstoin

Meghalaya

9

Mr. Pynlangbor Marwein

Nongstoin College, Nongstoin

Meghalaya

10

Mr. Rishanlang Sunn

Nongstoin College, Nongstoin

Meghalaya

11

Ms. Edaneolla Kynta

St. Edmund's College, Shillong

Meghalaya

12

Ms. Habalawanphaijingkmen Syiemlieh

Mawsynram Border Area College, Mawsynram

Meghalaya

13

Ms. Hannah Bell Lapasam

Jaintia Eastern College, Khliehriat

Meghalaya

14

Ms. Juliena Nongsiej

Mawsynram Border Area College, Mawsynram

Meghalaya

15

Ms. Labet Phylla Phanbuh

St. Edmund's College, Shillong

Meghalaya

16

Ms. Meris Mary Sohsten

Mawsynram Border Area College, Mawsynram

Meghalaya

17

Ms. Rikyntilaing Hoojon

Mawsynram Border Area College, Mawsynram

Meghalaya

18

Ms. Shembhalin Kharumnuid

Shillong College, Shillong

Meghalaya

19

Ms. Usha Rani M. Sangma

Mendipathar College, Mendipathar

Meghalaya

 

From North-eastern States:

No.

Name

Institution

State

1

Dr. Sindhu Poudyal

Tripura University, Suryamaninagar

Tripura

2

Dr. Susanta Ghosh

Government Degree College, Longtharai Valley

Tripura

3

Mr. Alakesh Phukan

Jawaharlal Nehru College, Pasighat

Arunachal Pradesh

4

Mr. Kiri Lollen

Dera Natung Government College, Itanagar

Arunachal Pradesh

5

Mr. Modanmohan Dev Nath

Girls' College, Kokrajhar

Assam

6

Mr. Prahlad Das

Swami Yogananda Giri College, Saktiashram

Assam

7

Mr. Pramod Chandra Dihingia

Nagaland University, Dimapur

Nagaland

8

Mr. Pranjal Dutta

Sarupathar College, Sarupathar

Assam

9

Mr. Ram Nath Paswan

Dhubri Girls' College, Dhubri

Dhubri

10

Mr. Sanjay Kumar Thakur

Science College, Kokrajhar

Assam

11

Ms. Bandana Baruah

Hojai College, Hojai

Assam

12

Ms. Farhan Sultana

Barpathar College, Barpathar

Assam

13

Ms. Jyoti Boroo

Barpathar College, Barpathar

Assam

14

Ms. Maggie Katharpi

Diphu Government College, Diphu

Assam

15

Ms. Maitrayee Sinha

Girls' College, Kokrajhar

Assam

16

Ms. Multufa Begum

Dhubri Girls' College, Dhubri

Assam

17

Ms. Nuri Lego

Wangcha Rajkumar Government College, Deomali

Arunachal Pradesh

18

Ms. Rinkiolu Chai

Indira Gandhi Government College, Tezu

Arunachal Pradesh

19

Ms. Serdihun Teronpi

Diphu Government College, Diphu

Assam

20

Ms. Sutapa Debbarma

Tripura Institute of Technology, Narsingarh

Tripura

 

Selection letters have been sent by e-mail as well as by post; please read the selection letter carefully and follow its instructions.

 

Please download this certificate format in order to claim TA.