NEHU 			Logo

List of selected candidates for the 46th Orientation Programme:

 

From Catchment Area:

No.

Name

Institution

State

1

Dr. Barisha Wahlang

Shillong College, Shillong

Meghalaya

2

Mr. Aibansan Chyne

Union Christian College, Umiam Khwan

Meghalaya

3

Mr. Alwin Nongbri

Lady Keane College, Shillong

Meghalaya

4

Mr. Baristar Lyngkhoi

St. Edmund's College, Shillong

Meghalaya

5

Mr. Brave Well Mawthoh

Union Christian College, Umiam Khwan

Meghalaya

6

Mr. Brightstarwell Marbaniang

St. Anthony's College, Shillong

Meghalaya

7

Mr. Khrawborlang Nongsiej

St. Edmund's College, Shillong

Meghalaya

8

Mr. Kyrshanlang Nongbri

Lady Keane College, Shillong

Meghalaya

9

Mr. Stefferson Malngiang

Union Christian College, Umiam Khwan

Meghalaya

10

Mr. Tony Curtish M. Sangma

Mendipathar College, Mendipathar

Meghalaya

11

Mrs. Gitta A. Sangma

Mendipathar College, Mendipathar

Meghalaya

12

Mrs. Junty Marak

Mendipathar College, Mendipathar

Meghalaya

13

Ms. Amanda C. Tongper

St. Anthony's College, Shillong

Meghalaya

14

Ms. Cherryiolyne Ryndem

Mawlai Presbyterian College, Shillong

Meghalaya

15

Ms. Cordelia Cathy Lyngdoh Thabah

Nabon Women's Synod College, Shillong

Meghalaya

16

Ms. Daiarisa Rumnong

Saint Mary's College, Shillong

Meghalaya

17

Ms. Daplin Byrsat

Khadsawphra College, Mairang

Meghalaya

18

Ms. Eubina Sungoh

Williamnagar Government College, Williamnagar

Meghalaya

19

Ms. Iarihun Nongkhlaw

Shillong Commerce College, Shillong

Meghalaya

20

Ms. Ibarihun Wanniang

Union Christian College, Umiam Khwan

Meghalaya

21

Ms. Joyti Mary Rani

Union Christian College, Umiam Khwan

Meghalaya

22

Ms. Madonna Pariat

Williamnagar Government College, Williamnagar

Meghalaya

23

Ms. Palma Cristi Marwein

Shillong Commerce College, Shillong

Meghalaya

24

Ms. Phibahunlang Shisha W. Umdor

Union Christian College, Umiam Khwan

Meghalaya

25

Ms. Phi-da-ri-ing Kharsyntiew

Union Christian College, Umiam Khwan

Meghalaya

26

Ms. Pynbianglin Marbaniang

Shillong Commerce College, Shillong

Meghalaya

27

Ms. Rajani Karki Chhetri

St. Anthony's College, Shillong

Meghalaya

28

Ms. Riyameka Lapasam

Synod College, Shillong

Meghalaya

29

Ms. Ruth Ibameri Kharbamon

Sankardev College, Shillong

Meghalaya

30

Ms. Wealth Pheen Kharshiing

Ummulong Presbyterian College, Jowai

Meghalaya

 

From North-eastern States:

No.

Name

Institution

State

1

Dr. Bhaboklang Sohkhlet

Saint Claret College, Ziro

Arunachal Pradesh

2

Dr. Laishram Joyraj Singh

C. I. College, Bishnupur

Manipur

3

Mr. Albert

Peren Government College, Peren

Nagaland

4

Mr. Ash Bahadur Subba

Sikkim Government College, Tadong

Sikkim

5

Mr. Bhaben Chandra Koch

Thongnokbe College, Dokmoka

Assam

6

Mr. Bhusan Kalita

Chhaygaon College, Chhaygaon

Assam

7

Mr. Dani Lalyang

Saint Claret College, Ziro

Arunachal Pradesh

8

Mr. Namdol Bhutia

Sikkim Government College, Tadong

Sikkim

9

Mr. Salam Babuchandra Singh

C. I. College, Bishnupur

Manipur

10

Mr. Sedevikho Chase

Kohima Science College, Jotsoma

Nagaland

11

Mr. Sibkanta Das

Government Degree College, Santir Bazar

Tripura

12

Mr. Venkat Raman Tripura

Government Degree College, Santir Bazar

Tripura

 

Selection letters have been sent by e-mail as well as by post; please read the selection letter carefully and follow its instructions.

 

Please download this certificate format in order to claim TA.